Dodawanie rozbiorów do brakujących punktów  

  RSS

Redakcja forum - DHI
(@redakcja-forum-dhi)
Eminent Member
Dołączył: 6 miesięcy temu
Posty: 40
24/09/2018 9:55 am  

Czy możemy dodać rozbiory do brakujących punktów nie tracąc dotychczasowych rozbiorów oraz połączeń MUID?


OdpowiedzCytat
Redakcja forum - DHI
(@redakcja-forum-dhi)
Eminent Member
Dołączył: 6 miesięcy temu
Posty: 40
24/09/2018 9:55 am  

Doimportowanie punktów billingowych odbywa się przez zaznaczenie opcji only append to existing data w kreatorze importu/eksportu. Dodane punkty bilingowe nie mają wpływu na istniejące punkty i ich połączenia.

Aktualizację samych wartości, istniejących punktów bilingowych najlepiej przeprowadzić w ArcMap, otwierając nasz projekt poprzez tools> Layout and advanced GIS w Mike Urban. Następnie należy wykonać join’a atrybutów z tabeli z aktualnymi danymi o rozbiorach i tabeli Water demand allocattions (klikamy prawym klawiszem na warstwie water damand allocations>join and relates>join, następnie wybieramy atrybut (unikalne ID w obu warstwach), po którym wykonane zostanie połączenie. W ostatnim etapie przenosimy aktualne dane o rozbiorach przy użyciu field calculatora do atrybutu ActDemand dla wszystkich obiektów lub dla wybranych, wtedy należy zaznaczyć, które mają być przenoszone. Aktualizacja danych w tabeli atrybutów pozostaje bez wpływu na połączenie do węzła, czyli atrybut JunctionID lub PipeID.

Możliwy jest również import wartości rozbiorów w MU, ćwiczenie i opis znajduje się w folderze instalacyjnym oprogramowania.


OdpowiedzCytat
Share: