Forum

Podłączenie plików ...
 
Notifications
Clear all

Podłączenie plików z kampanii pomiarowej dla ciśnienia w celu kalibracji modelu  

  RSS

Redakcja forum - DHI
(@redakcja-forum-dhi)
Eminent Member
Dołączył: 3 lata temu
Posty: 41
24/09/2018 9:45 am  

W jaki sposób podłączyć pliki z kampanii pomiarowej dla ciśnienia w celu kalibracji modelu? Utworzyłam 12 punktów pomiarowych na warstwie Station. Rozumiem, że dla każdego punktu należy utworzyć kalibrację wskazać punkt pomiarowych oraz plik z danymi. Jaki format powinien mieć plik,   czy powinien mieć konkretne kolumny, w jakich jednostkach należy podawać ciśnienie?


Cytat
Redakcja forum - DHI
(@redakcja-forum-dhi)
Eminent Member
Dołączył: 3 lata temu
Posty: 41
24/09/2018 9:45 am  

W oknie Calibration plots and reports należy podać plik pomiarowy z danego punktu sieci w formacie .dfs0.

Najłatwiej utworzyć taki wykorzystując Mike Zero (file >> new >> file >> Time series). Drugim sposobem jest wykorzystanie Mike Urban (edit >> Time series). Klikając prawym klawiszem myszy na undefined i wybierając item properties możemy skonfigurować serię czasową (u Państwa będzie to pressure i wygodna jednostka, identyczna z tą użytą w Mike Urban, domyślnie w przypadku ciśnienia są to metry słupa wody).

Klikając prawym klawiszem myszy na untitled i wybierając TS Group Properties konfigurujemy długość i krok czasowy pomiaru, przykładowo 144 kroki czasowe co 10 minut dają nam pomiar dobowy. Po zapisaniu możliwe będzie podczytanie wykresu do Calibration plots and reports.

Trzecia opcja to import np. z excela czy pliku ascii (po utworzeniu Time series w MU wybieramy edit >> Add time series >> excel timeseries bridge).

Należy pamiętać, aby data w pliku kalibracyjnym była zgodna z datą, dla której przeprowadzamy symulację, tak aby nasze wykresy się pokryły.

This post was modified 3 lata temu by Redakcja forum - DHI

OdpowiedzCytat
Share: